Pokonaj Ego I Zacznij Wygrywać

Dzisiejszy wpis będzie trochę inny niż pozostałe. Opowiem ci, dlaczego musisz pokonać ego, aby móc osiągać swoje cele.

Wpisem inspirowałem się książką

Ryana Holliday – „Ego to twój wróg”

Niesamowita pozycja. Otwiera oczy na wiele aspektów. Nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak twoje życie jest kontrolowane przez twoje ego.

Jak ego wpływa na twoje życie

Już w starożytnej Grecji, średniowieczu, i teraz we współczesnych czasach każdy opierał się swojej świadomości. Ego nie raz w historii świata niszczyło wielkie potęgi, a nawet całe społeczności.

Jaki ma wpływ na twoje życie? Ego mówi ci, że to, co robisz jest najlepsze, bezbłędne. Nie pozwala ci widzieć popełnianych błędów. Uważasz siebie za mistrza i najlepszą osobę. W pracy nie dostrzegasz tego co nie wychodzi. Uważasz siebie za niezastąpionego.

Publikujesz post na instagramie. Widzisz polubienie. Jedno, drugie trzecie, tysięczne… Zaczynasz uznawać siebie za eksperta. Czujesz się mistrzem internetu. – Twoje ego zaczyna rosnąć. Nie dostrzegasz błędów. Nie widzisz nic złego.

Ego jest wrogiem, tego co masz i tego czego pragniesz. Oraz ulepszania się, doskonalenia się – prawdziwej kreatywności.

Jak walczyć z ego?

Nigdy nie wychodź z umysłu ucznia. – Gdy ego cię gdzieś popycha na drogę sukcesu. W pewnym momencie osiągasz trochę więcej. Wydaje ci się, że jesteś na szczycie. Nie widzisz konkurencji. Przestajesz się rozwijać i się uczyć. To właśnie jest początek upadku. Nie przestawaj być uczniem. Nawet gdy prześcigniesz mistrza – nie zaprzestaj nauki. Drąż dalej. Rozwijaj się i nie myśl, że wiesz wszystko.

Nie zawsze bycie na szczycie jest dobre. Nie każdy z nas nadaje się na pozycję lidera, menadżera. Nie musisz iść na sam szczyt, by osiągnąć sukces. Nie niszcz swojej pozycji, by podbić swoje ego. Jeśli czujesz się bardzo dobry w roli eksperta w danej dziedzinie. Uważasz jednak, że jako właściciel firmy nie poradziłbyś sobie z np. zarządzaniem. Nie pchaj się na siłę no górę. Rób swoje – czyli to, co wychodzi ci najlepiej. Każdy z nas jest stworzony do czegoś innego. Uświadomienie sobie tego pozwoli ci żyć spokojniej – z mniejszą ilością stresu.

Znakomitość pochodzi z pokornej pracy u podstaw. Na początku drogi.

Jesteś najmniej znaczącą osobą w pokoju, dopóki nie zmienisz tego rezultatami.

Zacznij działać, a nie gadać. Twoje ego zastępuje działanie i postęp przez zafałszowaną rzeczywistość. Wpadasz w nią, snując wizję tego, kim jesteś. Jaki to nie jesteś wspaniały, wielki i dobry we wszystkim. Lecz to donikąd nie prowadzi. Gadanie nic nie zmienia. Tylko podjęcie działania przybliża cię do celu. Nie osiągniesz zamierzonego punktu, jeśli nie podejmiesz pierwszego kroku. Nie pomysł się liczy, lecz jego wykonanie. Samo podjęcie inicjatywy znacząco przybliża cię do wygranej.

Daj sobie swobodę popełniania błędów. Staranie się, wątpliwość i niepewność są oświetleniem drogi do celu. Co więcej, są jej fundamentem. Niezbędnym środkiem bez którego, celu nie osiągniesz. Nie bój się popełniać błędy. Najgorsze co może się stać to zdobycie nowego doświadczenia. Czy to jest zła opcja?

Naucz się pokory. Uświadom sobie, że tylko ciągła nauka jest jedyną drogą. Nieprzerwany rozwój doprowadzą cię do miejsca w którym, chcesz być. Najlepsi nie przestają się uczyć, bo pewność oznacza śmierć kreatywności. Myślisz, że Michael Jordan gdy został ogłoszony najlepszym koszykarzem, przestał trenować? Nie! Przeciwnie – zaczął ćwiczyć jeszcze więcej, bo wiedział, że to nie koniec. By utrzymać mistrzowski poziom, musi uczyć się dalej. Każdego dnia.

Czy robisz to, co powiedziałeś, że zrobisz?

Chcesz osiągnąć coś więcej. Zapytaj siebie, czy jesteś w stanie zrobić to, czego inni nie chcą? Powtarzasz sobie, że będziesz bogaty. Będziesz miał najlepszą pracę, duży dom i jacht. Ale to tylko gadanie. Nic nie zmieni się w twoim życiu jeśli nie zaczniesz spełniać tego co mówisz. Codziennie wykonuj kroki, które przybliżą cię do celu.

Nie mów o tym, co chcesz osiągnąć, lecz o tym co osiągnąłeś!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *