Mistrzowie Inspiracji – wywiad z Kamilem Pyś

Kamila poznałem przez instagram. Odkąd zacząłem prowadzić swoje konto na poważnie, czyli od około maja – Kamil już mnie obserwował. Zawsze zastawił pozytywny komentarz i reagował – motywował.

Od Kamila uczę się codziennie – czytam wpisy na instagramie , słucham podcasty. Tutaj link do podcastu Jest mistrzem inspiracji, tak więc przed Wami wywiad z Kamilem.

Nie mógłbym zacząć inaczej niż od pytania o siłownię. Jak udało ci się wyrobić nawyk chodzenia na trening? Ile trwało wdrożenie takiego nawyku u ciebie?

Cześć na początku chciałem Ci podziękować za zainteresowanie i zaproszenie do wywiadu.

Nawyk chodzenia na siłownię pojawił się szybko. Myślę, że tak jak w teorii mówi się, że wdrożenie nowej czynności w nawyk trwa 21 dni to u mnie właśnie tak było (śmiech).

Jak sobie radziłeś z momentami braku motywacji do treningu?

Brak motywacji pojawia się u każdego. Nie ma osoby, która potrafiłaby być zmotywowana każdego dnia. Mnie motywuje wizja tego jak będę wyglądał kiedy nie będę trenował. Boję się, że będę mniej efektywny, ospały i po prostu o swój stan zdrowia. Przed samym treningiem motywuje się dobra muzyka, obrazuje sobie trening.

Poranna rutyna to bardzo ciekawy temat. Każdy z nas inaczej ją planuje. Czy ty masz swoje poranne rytuały i nawyki?

Jasne, że mam. Rano nakręcam się muzyka i ekspozycja na zimno. Od 13 marca, czyli początku kwarantanny biorę rano zimny prysznic. Później jem śniadanie i ogarniam z kawą kalendarz.

Wiem, że masz ustalone swoje cele. Podzielisz się tym najbardziej oddalonym w czasie celem, ale takim do którego osiągnięcia, codziennie wykonujesz jakieś kroki?

To nie tajemnica. Z tyłu w telefonie mam zapisane cele wiec jak gdzieś zostawię telefon, to może ktoś przeczytać (śmiech).

Moim celem jest bycie wolnym człowiekiem na poziomie i finansowym i czasowym. Z tego względu zdecydowałem się na budowanie network marketingu. Wiem, że zbudowanie sobie pasywnego dochodu w firmie z branży sieciowej takie właśnie korzyści daje. Moim celem jest zbudowanie potężnego zespołu świadomych marketerów i klientów.

Seria podcastu 20+ daje bardzo dużo wartości. Od 2019 roku na Instagramie przekazujesz wartość. Prowadzisz też od niedawna właśnie podcast, w którym dzielisz się wiedzą. Co daje ci prowadzenie podcastu? Jakie pozytywy zaobserwowałeś u siebie?

Podcast jest wynikiem słuchania takich ludzi jak Marcin Osman, Rafał Mazur. Wiem, że samo gromadzenie wiedzy nie daje efektów. Postanowiłem pociągnąć za spust i wziąć się do roboty.

Podcast ma na celu danie odpowiedzi na pytania, jakie dostaje. Chce przez to dać osobom, które mnie śledzą punkt widzenia z mojej perspektywy. Osobiście dla mnie- mam możliwość zapisania swoich przemyśleń oraz poprawienia audio. Od 2019 roku zacząłem udzielać wystąpień publicznych właśnie na konferencjach związanych z networkiem, w którym działam, wiec każdy podcast jest możliwością do poprawienia wystąpień.

Motywacja to zdolność do podejmowania aktywności, która prowadzi do osiągnięcia celu. Tak powiedziałeś w swoim podcaście. Jaki jest twój najbardziej skuteczny sposób motywowania się do zrobienia zaplanowanych zadań.

Wow! Jestem pod wrażeniem pytania i muszę przyznać, że jesteś fantastycznym słuchaczem.

Dokładnie tak powiedziałem. Działanie wbrew lenistwu, złego humoru, braku weny uznaje za motywację. Osobiście opieram się o listę zadań, które zapisuje dzień wcześniej. Staram się przed zaśnięciem chwilę o nich pomyśleć. Kolejny dzień to już tylko realizacja zapisanych zadań

Planowanie dnia. Czy praktykujesz? Jak wygląda to u ciebie. Jak planujesz swój dzień i tydzień?

Tak jak napisałem wyżej. Dzień wcześniej przed spaniem 5 zadań, natomiast w poniedziałek ustalam sobie mikro cykl na cały tydzień zadań ogólnych.

Za co jesteś wdzięczny? Czy prowadzisz dziennik wdzięczności?

Najbardziej się cieszę za okoliczności, które otworzyły moją głowę i pozwoliły mi się zmieniać na lepszego człowieka. Jestem wdzięczny za zdrowie, rodzinę, za to, że mam normalne warunki do życia. Nie prowadzę dziennika. Bardziej opieram się o relacje z bogiem. Chodzę do kościoła, noszę krzyż, odmawiam modlitwę przed wejściem na boisko.

Nauczyłem się od ciebie, że nie można próbować czegoś zrobić tylko trzeba to zrobić. Bardzo to do mnie trafiło. Jak wpływa na ciebie myśl, że twoje treści pomagają innym?

Każdy feedback to napędzenie mnie do pracy. Kiedy usłyszę, że mogłem kogoś zainspirować, sam nabieram mocy. Na pewno potwierdzisz, że wdzięczność od kogoś, komu pomogła Twoja, treść jest bezcenna.

Jedna książka którą, poleciłbyś każdemu? 

Jedna? (śmiech). Jestem molem kategorii rozwoju osobistego. Moja przygoda zaczęła się od przeczytania Biedny bogaty ojciec i ukierunkowała mnie w stronę edukacji finansowej.

Ale gdybym miał polecić komuś, kto działa już w internecie to zachęcam do przeczytania Garego Vee- Przebij się

Dziękuję Kamil za czas i bardzo dużo ciekawych odpowiedzi. Doceniam bardzo. Motywuj i inspiruj dalej!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *