7 Najbardziej Inspirujących Osób Do Rozwoju

Pomyślałem, że potrzebuję odnaleźć najbardziej inspirujących mnie osób. Nie wiedziałem, co chcę robić w życiu. Nie znałem swojej drogi.

Zmianę swojego myślenia rozpocząłem od książki „Unf*ck Yourself”, którą dostałem jako gratis do zamówienia.

Zainteresowałem się innym podejściem do życia niż prokrastynacja. Zacząłem przeszukiwać internet. Znalazłem osoby, które dzieliły się swoimi historiami. Uczyły. Pomagały.

Poniżej lista 7 osób, dzięki którym, sporo się nauczyłem, i nadal się uczę. Spis przedstawiłem alfabetycznie. Każdy z nich dał mi motywację i przekazał wiedzę. Zachęcam do śledzenia każdej z tych osób, bo dają oni bardzo dużo od siebie.


7 najbardziej inspirujących osób


Radosław Budnicki, znany z podcastu LEPIEJ TERAZ. To było pierwsze miejsce, które znalazłem. Nauka stoicyzmu – dzięki niej poznałem tę filozofię, i się w niej zatraciłem. Pozytywnie.

Dzięki wywiadom poznałem resztę tej wspaniałej 7-mki.

Jeśli chcesz spojrzeć na świat z innej strony. Uświadomić sobie, że wcale nie masz, w życiu tak ciężko jak tobie się wydaje. Zapoznaj się z moim ulubionym podcastem od Radka. – Lekcje z książki Viktora Frankla. Nie znalazłem nigdzie lepszej recenzji tej książki.

Praktykuj wdzięczność. Pomyśl, co najgorszego może ci się przytrafić. Doceniaj, to co masz. Naucz się pokory. Szukaj rozwiązań problemu, analizując, co może pójść nie tak.

Najlepsze lekcje.

Mirosław Burnejko, znany lepiej jako MiroBurn. Dzięki niemu piszę ten artykuł. Zainspirował mnie do dzielenia się swoją wiedzą. Nie zatrzymywania jej dla siebie, lecz przekazywania dalej.

Mistrz planowania – pokazał mi narzędzie Nozbe, które teraz jest moim centrum dowodzenia, jeśli chodzi o ustalanie zadań.

Wzbudził u mnie pasję do kursów online. Zarobiłem dzięki temu moje pierwsze pieniądze poza etatową pracą. W planach mam swój autorski kurs. A wszystko to dzięki Szkole Bloga – jednego z produktów Akademi, w której MiroBurn jest CEO.

Done is better than perfect.

Eliminuj, automatyzuj, deleguj.

Medytacja pomaga w skupieniu.

Najlepsze lekcje.

Robert Gryn będąc, młodą osobą pokazał, że możliwa jest zmiana. Zaczął szukać siebie. Wyszło mu to bardzo dobrze. Codewise, którego jest właścicielem, była najszybciej rozwijającą się firmą w 2016 roku.

RobGryn prowadzi kanał na youtube, na którym inspiruje i zachęca do podjęcia działania. Nie tak dawno rozpoczął projekt #LECIMY. Podcast do którego, zaprasza osoby, inspirujące swoim działaniem do wykonania kroku, oraz dzielące się ciekawymi historiami.

Nie ukrywam, że odnalazłem Roberta przez przypadek. Jednak po obejrzeniu kilku materiałów, pomyślałem, że ten człowiek ma rację. Choć miał wtedy bardzo odmienne podejście do życia niż ja. (Nadal ma), jednak zacząłem rozumieć, że mogę coś zmienić – muszę tylko wykonać krok.

Lecimy po swoje. Nie okłamuj sam siebie. Nie narzekaj. Zacznij działać.

Najlepsze lekcje.

Rafał Mazur, jak sam pisze na swojej stronie: jedna z najbardziej kontrowersyjnych i tajemniczych osobowości szeroko rozumianej branży rozwoju osobistego.

Prowadzi podcast Zen Jaskiniowca. Uczy zwiększania skuteczności. Jego materiały często są dość… nasycone emocjami. Przekazuje najlepsze lekcje, których nauczył, się analizując różne osoby. Niekoniecznie bardzo znane. Pokazał mi, że zmiana podejścia, nastawienia do pewnych aspektów w życiu, jest kluczem do osiągnięcia czegokolwiek.

Jego program Bezwstyd, przesłuchałem kilka razy. Pozwala uwolnić się od poczucia wstydu, które blokuje nas na każdym kroku. Nie jestem człowiekiem biznesu, jednak, od Rafała Mazura dowiedziałem się, jak mogę uświadomić sobie moje cele i do nich dążyć.

Twoje wyniki, są wynikiem, tego jak żyjesz. Zostań graczem. Po prostu to zrób.

Najlepsze lekcje.

Rafał Miszkiel, twórca kanału Życie na wózku. Nagrywa filmy, by zmotywować ludzi do działania mimo przeciwności losu. Nie ma u niego tematów tabu, dzięki czemu nie raz mnie zaskakiwał.

Zrozumiałem, że użalanie się nad sobą nic nie da. Nie wnosi nic do życia. Rafał jest świetnym przykładem. Zainspirował mnie do zmiany podejścia do tego tematu.

Ustala swoje cele i do nich dąży. Skok na spadochronie i wjechanie na wózku na Morskie Oko, to jak mówi sam: „tylko początek”.

Ograniczenia są tylko w psychice. Nie użalaj się nad sobą – nic to nie zmieni.

Najlepsze lekcje

Marcina Osmana, odnalazłem dzięki vlogom u MiroBurna. Od niego zaczęła się moja przygoda z książkami rozwojowymi. Prowadzi on wydawnictwo – OSM Power. Dzięki pozycjom, które wydaje, nauczyłem się więcej niż przez całą swoją edukację.

Marcin posiada także kanał na youtube. Ma na nim prawie 800 filmów. Jeśli chcesz się nauczyć sprzedaży, to nie ma lepszego miejsca w internecie. Mój ulubiony vlog – dlaczego kupujesz latte za 15 zł.? Uświadomił mnie, że coś robię źle. Tutaj dowiedziałem się, że skupiałem się na konsumpcjonizmie. Ogrom darmowej wiedzy znajdziecie także na instagramie Marcina.

Zacznij tu i teraz z tym co masz.

Nie chce mi się, dlatego to zrobię.

Systematyczne, codzienne małe kroki.

Najlepsze lekcje.

Andrzeja Tucholskiego, odnalazłem sam. Interesując się, psychologią natrafiłem właśnie na jego bloga. Sposoby na ogarnięcie codzienności bardzo mnie przekonały. Postanowiłem więc dać szansę. Nie zawiodłem się. Polubiłem książki rozwojowe, lecz nie czytałem, ich tyle ile bym chciał. Właśnie artykuł Andrzeja – Mój sposób na kilkadziesiąt książek rocznie, zmienił to. Niby proste, jednak ktoś musiał mi to uśwadomić.

Prowadzi także kanał na youtube. Motywuje, wykorzystując aspekty psychologiczne, naszego podejścia do życia. Większość odcinków to lekcje z przeczytanych przez niego książek.

Liczenie na motywację, nie przybliży nas do celu. Zbuduj w sobie dyscyplinę.

Najlepsze lekcje.

Podsumowanie

To była lista najbardziej inspirujących mnie osób. Sporo się od nich nauczyłem. Zrozumiałem, że mogę więcej.

Jednak to moja osobista lista. Mam pytanie do ciebie.

Kto znalazłby się na twojej liście, najbardziej inspirujących do rozwoju osób, które działają online?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *